Teslimat ve İade


İADE VE DEGİŞİM

Madde 1: Ürünlerimiz siz sipariş verdiğinizde, aynı gün ya da ertesi günü hazırlanmaya başlıyor. Bu sebeple üründen vazgeçme durumunuzu, sipariş verdiğiniz tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde bize bildirmenizi rica ederiz.

Madde 2: Özel ölçü/kumaş/renk değişikliği yapılan ürünleri iptal edemiyoruz (Madde:1 de belirtilen 3 iş günü süresini geçti ise).

Madde 3: Siparişinizin üretimi tamamlanıp, siparişiniz nakliye firmasına  verildi ise iptal edilemiyor. Böyle bir durumda, size gelen ürünü kabul edilmeyip iade edilmelidir. Bu durumda iade hakkınızı kullanabilirsiniz  (Madde:2 de belirtilen özel sipariş değil ise).

Madde 4: İleri teslimat tarihli bir sipariş vermişseniz, ürünlerden/ürünlerinizden vazgeçme hakkınız yine sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 3 iş günüdür .

Madde 5: İleri tarihli siparişlerinizin iptali durumlarında, her ürünün stokta tutulduğu ay başına 200 TL ücret tahsis edilir (Madde:2 de belirtilen özel sipariş değil ise).

Madde 6: Alt limitli indirim kuponu kullanılmış siparişler için, siparişin içindeki herhangi bir ürünün iptal edilmesi halinde kalan sipariş tutarı alt limiti karşılamıyor ise geçerli kampanya devre dışı kalır ve ücret iadeniz kalan tutara göre yapılır (GogoWood’dan kaynaklı olmayan iptal hallerinde).

Madde 7: Ürünün üretim süresinin dolmasına 2 gün kalıncaya kadar ücretsiz iptal hakkınız bulunmaktadır. Nakliye ile gönderimi yapılan ürünler için 400 TL iptal bedeli karşılığında keyfi* iptal edebilirsiniz.

Madde 8: Ücret iadeniz, iptal talebiniz alındıktan sonra iptal şartlarına uygun ise 3 iş günü içerisinde yapılacaktır.

 

İADE ŞARTLARI

Madde 1: 14 gün içinde aşağıdaki durumlar haricinde ürün iadesi hakkınız bulunmaktadır.

Madde 1a: Özel sipariş: Kişiye özel kumaş kaplaması, ayak rengi değişimi, ölçü değişikliği, köşe yönü değişimi vs. gibi durumlar varsa ürün, iade alınamamaktadır.

Madde 1b: Kurulumu yapılmış ürünler: Demonte olarak gelen, kurulumunu biz ya da müşterimizin yaptığı ürünler iade alınamamaktadır.

Madde 2: Orijinal paketiyle iade edilmeyen ürünlerin ücret iadesi yapılamıyor. Orijinal paketinin olmaması halinde, ürünün taşınırken zarar görmeyecek bir şekilde paketlenmesini rica ediyoruz.

Madde 3: Ürünün üretiminden kaynaklı bir sorunu var ise 30 gün içerisinde, ürünü ücretsiz iade edilebilirsiniz.

Madde 4: Nakliyeli ürünlerde: Nakliye bedeli alınmış olan ürünlerin keyfi* iadesinde gönderim nakliye ücreti iade edilmemektedir. Gönderim Nakliye bedeli alınmamış ürünlerin keyfi* iadesinde 400 TL iade bedeli karşılığında iade hakkınız bulunmaktadır.

Madde 5: Ürün ölçüsünün eve uymaması: Ürün ölçülerini sitemizde belirtiyoruz, evinize ölçüsü uymadığı için iade, iade şartlarımız dışındadır. Lütfen ürünü satın almadan önce, ürün ölçülerine göre, apartmanınızda taşınabilir mi, odanıza sığar mı, kapıdan geçer mi gibi önemli kontrolleri sipariş vermeden önce yapmanızı rica ediyoruz.

Madde 6: Nakliye ile gönderilen ürünlerde ürün teslimatında mutlaka ürün paketinin hasar kontrolünü yapmanızı rica ediyoruz. Ürün paketinde veya üründe herhangi bir hasar bulunması durumunda nakliye görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” tutturunuz ve ürünü teslim almayınız. 

Madde 7: Ürün size geldiğinde açmadan üründen vazgeçmeniz halinde de ( Ancak yukarıda belirttiğimiz durumlar dışında bu mümkündür. Yani üründe renk değişimi özel ölçü vs. yapılmadı ise)  ürünü teslim almayıp nakliye firmasına geri verebilirsiniz. Bu durumların ikisinde de mutlaka (0224) 000 00 00 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmenizi rica ediyoruz.

Madde 8: Ücret iadeniz, ürün GogoWood merkez adresine geldikten sonra; önceden belirttiğiniz durumlar dışında hasarsız ve iade şartlarına uygun ise 3 iş günü içerisinde yapılacaktır (Keyfi* iade durumlarında ücret iadesi yapılırken siparişte alt limitli kupon kullanılıp kullanılmadığı dikkate alınır).

 

DEĞİŞİM ŞARTLARI

Madde 1: Ürününüzü teslim almadınız ve değişim hakkınızı kullanmak istiyorsanız, ilk önce aldığınız ürün için iptal talebinde bulunmanız gerekmektedir (İptal Şartlarına uygun olarak).

Madde 1a: Değişim talebiniz, iptal şartlarına uyuyor ise; siparişiniz iptal edilir ve yeni siparişiniz işleme alınır.

Madde 1b: Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha fazla ise GogoWood yeni sipariş oluştururken, fiyat farkını, ödemeyi nasıl yaptıysanız, o şekilde iade eder. Madde 1c: Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha az ise fiyat farkını ödemenizden sonra yeni siparişiniz oluşturulur.

Madde 2: Sipariş verdikten sonra ürün renginde değişlik yapma talebinizi sipariş verdiğiniz gün ya da en geç bir sonraki güne kadar işleme alabiliriz. Sonrasında renk değişimi talebiniz olursa bir önceki kumaş masraf bedeli + yeni kumaş masraf bedeli karşılığında yapabiliyoruz.

Madde 3: Ürünü teslim aldınız ve değişim hakkınızı kullanmak istiyorsanız; ilk önce aldığınız ürünü GogoWood'a iade etmeniz gerekmektedir (İade Şartlarına uygun olarak).

Madde 3a: Değişim talebiniz, iade şartlarına uyuyor ise, önceden aldığınız ürünün iadesi GogoWood’a ulaştıktan sonra yeni almak istediğiniz ürünün siparişi geçilir.

Madde 3b: Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha fazla ise GogoWood ürününüzü teslim aldıktan sonra yeni sipariş oluşturur ve fiyat farkını, ödemeyi nasıl yaptıysanız, o şekilde iade eder.

Madde 3c: Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha az ise GogoWood ürününüzü teslim alır ve fiyat farkını ödemenizden sonra yeni siparişinizi oluşturur.  

*Keyfi İade: GogoWood’dan kaynaklanmayıp, 14 iş günü içerisinde Cayma Hakkı kullanılan durumdur. 

Keyfi İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

Keyfi İade talebiyle GogoWood.com’ a gönderdiğiniz tüm ürünlerin nakliye masrafları ALICIYA ( SİZE ) aittir.

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor?

İade ürün bedelleriniz, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 5 gün içinde bankanıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de, ürün bedeli “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve GogoWood.com’ un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Özel Ürün iade kabul ediliyor mu?

GogoWood sitesinden özel istek üzerine ürünlerimizde ölçü ve kumaş değişikliği yapılmaktadır. Özel olarak verilen siparişlerde sizden istediğiniz ölçü değişiklikleri ve renk seçenekleri yazılı veya sözlü olarak istenir. Sizden alınan onay ile ürününüz hazırlanır. Bu aşamalar sonucunda eğer firmamız tarafından kaynaklanan bir sorun var ise Özel Ürün İadesi yapılmaktadır. Bunun haricinde sizin onay verdiğiniz ürünlerde iade kabul edilmemektedir.  

*Digital Kartela Üzerinden Seçilen Renklerde Ton Farkından Doğabilecek Farklılıklardan Firmamız Sorumlu Değildir.